Dla kogo dodatek węglowy? Gdzie składać wnioski?
1.    Dodatek przysługuje tym, którzy węgiel spalają w kotle, kominku, kozie, ogrzewaczu powietrza, trzonie kuchennym, piecokuchni, kuchni węglowej lub piecu kaflowym. Urządzenia te muszą być zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem zawierającymi co najmniej 85 proc. węgla kamiennego.
2.    Nie ma kryterium dochodowego.
3.    Dodatek węglowy powiązany jest z gospodarstwem domowym. W przypadku złożenia wniosku przez więcej niż jednego członka gospodarstwa, przyznawany będzie pierwszemu z wnioskodawców.

W gminie Terespol wnioski będzie rozpatrywał
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Terespolu
21-550 Terespol
Tel.: (83) 375 37 48
Fax: (83) 411 20 99
e-mail: terespol@ops.pl

Co jest konieczne, by wypełnić wniosek o dodatek węglowy?
•    Na początku wpisujemy informację do kogo kierujemy wniosek, czyli nazwę organu
 – WÓJT GMINY TERESPOL .
•    Następnie osoba składająca wniosek powinna wpisać swoje dane, w tym imię i nazwisko, PESEL , adres zamieszkania oraz numer rachunku płatniczego, na który zostanie przekazana kwota dodatku węglowego.
•    Jeżeli w skład gospodarstwa domowego wchodzą też inne osoby, w kolejnej rubryce wpisujemy ich dane osobowe z numerem PESEL i adresem zamieszkania.
•    Następnie w formularzu zaznaczamy jedno, główne źródło ogrzewania węglowego, np. kocioł na paliwo stałe, koza czy piec kaflowy. Pamiętajmy - wskazane przez nas źródło ogrzewania powinno być wcześniej wpisane do lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków. Będzie to weryfikowane przez GOPS na etapie rozpatrywania wniosku.
•    Na koniec podpisujemy oświadczenie o tym, że podane w formularzu dane są prawdziwe.
•    W przypadku złożenia wniosku za pomocą środków komunikacji elektronicznej wniosek ten opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnia z wykorzystaniem profilu zaufanego.
•    Od dnia złożenia prawidłowo wypełnionego wniosku gmina będzie miała 30 dni na wypłatę dodatku węglowego w wysokości 3 tys. zł

Ustawa o dodatku węglowym.pdf

Wzór wniosku o wypłatę dodatku węglowego.pdf

Klauzula inform RODO.pdf