szczepienia

INFORMACJE DLA SENIORÓW

Seniorze, uważaj na siebie! Zarejestruj się i zaszczep przeciw COVID-19. W dużych skupiskach ludzi koronawirus i inne wirusy łatwiej się rozprzestrzeniają. Dlatego też – ogranicz wyjścia z domu i unikaj miejsc publicznych. Poproś bliskich o pomoc w codziennych czynnościach. Skorzystaj z infolinii, dzięki której otrzymasz pomoc w zrobieniu zakupów. Przede wszystkim jednak – zasłaniaj nos i usta.

Zarejestruj się na szczepienie przeciw COVID-19

Skończyłeś 80 lat? Zarejestruj się na szczepienie przeciw COVID-19. Możesz to zrobić na kilka sposobów:

Więcej informacji na temat szczepień znajdziesz na naszej stronie internetowej www.gov.pl/szczepimysie.

22 505 11 11 –  infolinia Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów dla osób powyżej 70. roku życia

507 852 708  - Gminna infolinia - transport do punktów szczepień

Dla własnego bezpieczeństwa ogranicz wychodzenie z domu. Musisz zrobić zakupy, albo wykupić leki w aptece? Skorzystaj ze specjalnej infolinii:

• Zadzwoń na infolinię.
  • Osoba z infolinii przekaże Twój numer do ośrodka pomocy społecznej w Twojej gminie
  • Czekaj na telefon pracownika ośrodka, który skontaktuje się z Tobą i ustali wszystkie szczegóły.
  • Wolontariusz dostarczy Ci produkty lub leki, o które poprosiłeś.
  • Przekaż pieniądze za zakupy wolontariuszowi.

• czerwca 23 2021