Osoby, które zapewniły zakwaterowanie i wyżywienie ukraińskim uchodźcom, mogą już ubiegać się o świadczenie pieniężne. Jego wysokość wynosi 40 zł na osobę dziennie. Wniosek należy złożyć w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Terespolu, ul. Wojska Polskiego 47, 21-550 Terespol, tel. 83 375 37 48.

Świadczenie  pieniężne przysługuje  osobom fizycznym i innym podmiotom, które w swoich nieruchomościach zapewniły zakwaterowanie i wyżywienie dla uchodźców z Ukrainy, przebywających na terenie naszej gminy w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium tego państwa.

Świadczenie wstecz

Świadczenie przyznawane jest za okres faktycznego zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy – licząc od dnia przyjęcia do dnia złożenia wniosku – ale nie dłużej niż 60 dni. Jego wysokość to 40 zł na osobę – zarówno za dorosłą, jak i dziecko – dziennie.

Gdzie składać?

Wnioski o świadczenie pieniężne – jego wzór stanowi załącznik do Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16 marca 2022 r. (Dz.U. z dnia 16 marca 2022 r. poz. 608) – można składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Terespolu, ul. Wojska Polskiego 47, 21-550 Terespol, tel. 83 375 37 48.

Wniosek o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przybywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium Ukrainy

• marca 18 2022