BIP

BIP

Gmina Terespol

Urząd Gminy Terespol

Pomoc

Milczący przewodnik

KDR

KARTA DUśťEJ RODZINY

MRPiPS

Emp@tia

empatia

WYPŁATA DODATKU WĘGLOWEGO

Informujemy, że od 3 października br. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej będzie wypłacał dodatki węglowe. W pierwszej kolejności będą wypłacane dodatki dla osób, które złożyły prawidłowo wypełnione wnioski. Przypominamy, że zgodnie z ustawą w przypadku gdy pod jednym adresem zamieszkuje więcej niż jedno gospodarstwo domowe, jeden dodatek węglowy przysługuje dla wszystkich gospodarstw domowych zamieszkujących pod tym adresem.

  • września 27 2022
  • Drukuj

NOWE DODATKI DLA GOSPODARSTW DOMOWYCH

Ustawą z dnia 15 września 2022 roku  o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw (Dz.U. z 2022r. poz. 1967) zostały wprowadzone dla gospodarstw  domowych dodatki do ogrzewania drewnem, pelletem, inną biomasą, gazem LPG i olejem opałowym.

Dodatek dla gospodarstw domowych przysługuje osobie w gospodarstwie domowym, w przypadku gdy głównym źródłem ciepła gospodarstwa domowego jest:

1) kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia albo piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane peletem drzewnym, drewnem kawałkowym lub innym rodzajem biomasy, albo

2) kocioł gazowy zasilany skroplonym gazem LPG, albo

3) kocioł olejowy

– zgłoszone lub wpisane do centralnej ewidencji emisyjności budynków, o której mowa w art. 27a ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków (Dz. U. z 2022 r. poz. 438, 1561, 1576 i 1967), do dnia 11 sierpnia 2022 r., albo po tym dniu – w przypadku głównych źródeł ogrzewania zgłoszonych lub wpisanych po raz pierwszy do centralnej ewidencji emisyjności budynków, o których mowa w art. 27g ust. 1 tej ustawy.

Przez gospodarstwo domowe rozumie się:

1) osobę fizyczną samotnie zamieszkującą i gospodarującą (gospodarstwo domowe jednoosobowe) albo

2) osobę fizyczną oraz osoby z nią spokrewnione lub niespokrewnione pozostające w faktycznym związku, wspólnie z nią zamieszkujące i gospodarujące (gospodarstwo domowe wieloosobowe).

W przypadku gdy pod jednym adresem miejsca zamieszkania zamieszkuje więcej niż jedno gospodarstwo domowe, jeden dodatek dla gospodarstw domowych przysługuje dla wszystkich gospodarstw domowych zamieszkujących pod tym adresem.  Gdy wniosek o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych złożono dla więcej niż jednego gospodarstwa domowego mających ten sam adres miejsca zamieszkania, to dodatek ten jest przyznawany wnioskodawcy, który złożył wniosek jako pierwszy. Pozostałe wnioski pozostawia się bez rozpoznania. W przypadku gdy wniosek o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych złożyła więcej niż jedna osoba z danego gospodarstwa domowego wieloosobowego, dodatek ten jest przyznawany wnioskodawcy, który złożył taki wniosek jako pierwszy.

Dodatek dla gospodarstw domowych nie przysługuje gospodarstwom domowym objętym pozytywnie rozpatrzonym wnioskiem o wypłatę dodatku węglowego.

Dodatek dla gospodarstw domowych nie przysługuje osobie w gospodarstwie domowym, na potrzeby którego zostało zakupione paliwo stałe, po cenie i od przedsiębiorcy, o których mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 23 czerwca 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców niektórych paliw stałych w związku z sytuacją na rynku tych paliw .

Na potrzeby składania wniosków o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych przyjmuje się, że jedna osoba może wchodzić w skład tylko jednego gospodarstwa domowego. Gospodarstwo domowe może otrzymać dodatek z tytułu wykorzystania wyłącznie jednego źródła ciepła.

Dodatek dla gospodarstwa domowego wynosi:

1) 3000 złotych – w przypadku gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł na paliwo stałe zasilany peletem drzewnym lub innym rodzajem biomasy, z wyłączeniem drewna kawałkowego;

2) 1000 złotych – w przypadku gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia albo piec kaflowy, zasilane drewnem kawałkowym;

3) 500 złotych – w przypadku gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł gazowy zasilany skroplonym gazem LPG;

4) 2000 złotych – w przypadku gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł olejowy.

Wniosek o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych składa się w terminie do dnia 30 listopada 2022 r. Wnioski o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych złożone po dniu 30 listopada 2022r. pozostawia się bez rozpoznania.

Dodatek dla gospodarstw domowych wypłaca się w terminie miesiąca od dnia złożenia wniosku o jego wypłatę. Wniosek o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych składa się na piśmie lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną. W przypadku złożenia wniosku o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej wniosek ten opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym.

Wniosek o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych składa się w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania osoby składającej ten wniosek.

W gminie Terespol wnioski będzie rozpatrywał
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Terespolu
ul. Wojska Polskiego 47
21-550 Terespol
Tel.: (83) 375 37 48
Fax: (83) 411 20 99
e-mail:
terespol@ops.pl

od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:00.

Wzór wniosku o dodatek został określony Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 20 września 2022 r. w sprawie wzoru wniosku o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła (Dz.U. z 2022r. poz. 1974).

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20220001974/O/D20221974.pdf

  • września 23 2022
  • Drukuj

WSPIERAJ SENIORA

WSPIERAJ SENIORA

W dniu 06 sierpnia 2022 r. rozpocznie się nabór uczestników do projektu  w ramach programu Korpus Wsparcia Seniorów. W ramach projektu Gmina Terespol obejmie usługą opiekuńczą 20 mieszkańców  w wieku 65+  tzw. „  opieka na odległość”.

Projekt kierowany jest do mieszkańców gminy Terespol w wieku powyżej 65 roku życia, które posiadają niesamodzielność w związku z wiekiem, stanem zdrowia lub  przebytymi chorobami/ zabiegami. Usługę dedykujemy m.in. osobom starszym, po przebytych udarach, zawałach, narażonych na utratę przytomności, mających problem z pamięcią wynikający z przebytych chorób lub zabiegów, osobom niepełnosprawnym, jak i również pozostającym samotnie w swoich domach.

Opaska bezpieczeństwa pozwoli użytkownikowi weryfikować podstawowe czynności życiowe tj. tętno, saturację, aktywność fizyczną jak również wykryje upadek oraz pozwoli na błyskawiczne powiadomienie służb ratowniczych o sytuacji zagrożenia życia po naciśnięciu przycisku SOS. Opaska bezpieczeństwa pozwala również komunikować się z centrum monitoringu i opiekunami.

Udział w projekcie jest bezpłatny. 

Rekrutacja będzie prowadzona do dnia 12.09.2022 r. w sposób ciągły, w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Terespolu ul. Wojska Polskiego 47, 21-550 Terespol. 

Dokumenty zgłoszeniowe należy składać osobiście lub za pośrednictwem bliskiej osoby
w GOPS w Terespolu. Formularz zgłoszeniowy w wersji drukowanej dostępny jest w siedzibie GOPS.

Informacje: 83 375 37 48

  • września 07 2022
  • 798 czytań
  • Drukuj

DODATEK WĘGLOWY

(Informacje ze strony Ministerstwa Klimatu i Środowiska)

Skład gospodarstwa domowego i miejsce zamieszkania

 
Gospodarstwa domowe jednoosobowe i wieloosobowe
Przez gospodarstwo domowe, o którym mowa w ustawie z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym, rozumie się:
• osobę fizyczną samotnie zamieszkującą i gospodarującą (gospodarstwo domowe jednoosobowe)
lub
• osobę fizyczną oraz osoby z nią spokrewnione lub niespokrewnione pozostające w faktycznym związku, wspólnie z nią zamieszkujące i gospodarujące (gospodarstwo domowe wieloosobowe).

Prowadzenie wieloosobowego gospodarstwa domowego wiąże się ze wspólnym zamieszkiwaniem, gospodarowaniem (w tym wspólnym ponoszeniem kosztów paliwa czy wykonywaniem wspólnie obowiązków domowych) oraz pozostawaniem w faktycznym związku (współdziałanie w celu zaspokojenia wspólnych potrzeb życiowych).

W celu wyjaśnienia wątpliwości w zakresie pojęcia wspólnego gospodarowania, spośród wielu przykładów wyjaśnień na gruncie orzecznictwa sądów, można przytoczyć fragment jednego z wyroków Naczelnego Sądu Administracyjnego określającego definicję wspólnego gospodarowania:

„Wspólnie gospodarować oznacza wspólne prowadzenie gospodarstwa domowego. Cechami charakterystycznymi dla prowadzenia wspólnego gospodarstwa domowego może być udział i wzajemna ścisła współpraca w załatwianiu codziennych spraw związanych z prowadzeniem domu, niezarobkowanie i pozostawanie w związku z tym na całkowitym lub częściowym utrzymaniu osoby, z którą prowadzi się gospodarstwo domowe, a wszystko dodatkowo uzupełnione cechami stałości, które tego typu sytuację charakteryzują. Na okoliczność wspólnego gospodarowania składają się różne elementy, jak ponoszenie kosztów i opłat za mieszkanie, opieka udzielana w chorobie, wykonywanie zwykłych czynności związanych z prowadzeniem gospodarstwa domowego, dysponowanie wspólnym dochodem z przeznaczeniem na zaspokojenie potrzeb życiowych.”(I OSK 1483/16).

 

Wiele gospodarstw domowych w jednym budynku/lokalu

W przypadku gospodarstw domowych jednoosobowych istotnym jest warunek samotnego zamieszkiwania i gospodarowania. Wobec tego nie można uznać, że w jednym lokalu mieszkalnym (bądź budynku jednorodzinnym) prowadzonych jest kilka jednoosobowych gospodarstw domowych.
W przypadku deklarowanych kilku gospodarstw domowych (zarówno jednoosobowych, jak i wieloosobowych) zamieszkujących wspólnie w budynku jednorodzinnym (bądź w lokalu mieszkalnym), korzystających ze wspólnego źródła ogrzewania, podczas rozpatrywania wniosku nie można opierać się tylko na fakcie złożenia kilku oddzielnych wniosków. Wspólne ponoszenie kosztów ogrzewania wskazuje bowiem na fakt współdziałania w celu zaspokojenia wspólnych potrzeb życiowych. Wobec tego wydaje się niezasadne aby gospodarstwa te otrzymały oddzielnie kilka dodatków węglowych na wspólne źródło ciepła.

 

Weryfikacja danych zawartych we wniosku

 
Zgodnie z art. 2 ust. 15 ustawy o dodatku węglowym gmina zobowiązana jest do weryfikacji wniosku o wypłatę dodatku węglowego.
Należy wskazać, że weryfikując prawdziwość danych wskazanych we wniosku o wypłatę dodatku węglowego i dążąc do ustalenia stanu faktycznego, należy kierować się wszystkimi informacjami które znajdują się w zasobach gminy. Rozpatrując wniosek o dodatek gmina może brać pod uwagę m.in. informacje zebrane w wyniku:
• dodatków osłonowych;
• świadczeń socjalnych np. zasiłków stałych, okresowych, świadczeń 500+;
• deklaracji dotyczących wywozu odpadów;
• innych dostępnych dokumentów np. dokumentów skarbowych.
Dodatkowo, w przypadku powzięcia przez gminę wątpliwości przy rozpatrywaniu wniosku o dodatek węglowy, gmina może żądać przedstawienia dodatkowych dokumentów. Przykładowo może być to żądanie przedstawienia deklaracji podatkowej, umowy najmu, orzeczenia o rozwodzie czy separacji.

Warto zaznaczyć, że w przypadku uzasadnionych wątpliwości, co do informacji zawartych we wniosku organ zawsze może wezwać wnioskodawcę do złożenia dodatkowych wyjaśnień.

Należy mieć również na uwadze, że oświadczenia wnioskodawcy zawarte we wniosku o wypłatę dodatku węglowego składane są pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń i w przypadku uzasadnionych wątpliwości konieczne jest zawiadomienie organów ścigania.

  • sierpnia 31 2022
  • Drukuj

Wniosek o dodatek węglowy


Dla kogo dodatek węglowy? Gdzie składać wnioski?
1.    Dodatek przysługuje tym, którzy węgiel spalają w kotle, kominku, kozie, ogrzewaczu powietrza, trzonie kuchennym, piecokuchni, kuchni węglowej lub piecu kaflowym. Urządzenia te muszą być zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem zawierającymi co najmniej 85 proc. węgla kamiennego.
2.    Nie ma kryterium dochodowego.
3.    Dodatek węglowy powiązany jest z gospodarstwem domowym. W przypadku złożenia wniosku przez więcej niż jednego członka gospodarstwa, przyznawany będzie pierwszemu z wnioskodawców.


W gminie Terespol wnioski będzie rozpatrywał
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Terespolu
ul. Wojska Polskiego 47
21-550 Terespol
Tel.: (83) 375 37 48
Fax: (83) 411 20 99
e-mail: terespol@ops.pl


Co jest konieczne, by wypełnić wniosek o dodatek węglowy?
•    Na początku wpisujemy informację do kogo kierujemy wniosek, czyli nazwę organu
 – WÓJT GMINY TERESPOL .
•    Następnie osoba składająca wniosek powinna wpisać swoje dane, w tym imię i nazwisko, PESEL , adres zamieszkania oraz numer rachunku płatniczego, na który zostanie przekazana kwota dodatku węglowego.
•    Jeżeli w skład gospodarstwa domowego wchodzą też inne osoby, w kolejnej rubryce wpisujemy ich dane osobowe z numerem PESEL i adresem zamieszkania.
•    Następnie w formularzu zaznaczamy jedno, główne źródło ogrzewania węglowego, np. kocioł na paliwo stałe, koza czy piec kaflowy. Pamiętajmy - wskazane przez nas źródło ogrzewania powinno być wcześniej wpisane do lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków. Będzie to weryfikowane przez GOPS na etapie rozpatrywania wniosku.
•    Na koniec podpisujemy oświadczenie o tym, że podane w formularzu dane są prawdziwe.
•    W przypadku złożenia wniosku za pomocą środków komunikacji elektronicznej wniosek ten opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnia z wykorzystaniem profilu zaufanego.
•    Od dnia złożenia prawidłowo wypełnionego wniosku gmina będzie miała 30 dni na wypłatę dodatku węglowego w wysokości 3 tys. zł

Ustawa o dodatku węglowym.pdf

Wzór wniosku o wypłatę dodatku węglowego.pdf

Klauzula inform RODO.pdf

  • sierpnia 25 2022
  • Drukuj

POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU


Program  „Posiłek w szkole i w domu” jest współfinansowany ze środków budżetu państwa.

W 2022 roku Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Terespolu  zajmuje się realizacją wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” polegającego na zapewnieniu pomocy w formie posiłku, świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych lub świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności wszystkim osobom jej potrzebującym w szczególności:

  • dzieciom do czasu podjęcia nauki w szkole podstawowej,
  • dzieciom do czasu ukończenia szkoły ponadpodstawowej lub szkoły ponadgimnazjalnej,
  • osobom i rodzinom znajdującym się w sytuacjach wymienionych w art. 7 ustawy o pomocy społecznej, w szczególności osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym.

Dotacja przeznaczona jest na realizację w ramach Programu modułu 1 „Moduł dla dzieci i młodzieży” oraz modułu 2 „Moduł dla osób dorosłych”. Celem dotacji jest zapewnienie posiłku dzieciom, uczniom i młodzieży oraz objęcie pomocą osób dorosłych, zwłaszcza osób starszych, chorych lub niepełnosprawnych i samotnych.

Wartość uzyskanego dofinansowania na realizację zadania – dotacja celowa w 2022r. 
wynosi 103.000,00 zł. Środki własne Gminy  przeznaczone na ten cel w 2022 r. wynoszą 80.000,00 zł.  Przewidywany całkowity koszt zadania w 2022 r. wynosi 183.000,00 zł.

2021 – Wartość uzyskanego dofinansowania na realizację zadania – dotacja celowa w 2021 r. wyniosła 86.965,50 zł. Środki własne Gminy przeznaczone na ten cel w 2021 r. wyniosły 57.977,01 zł. Całkowity koszt zadania w 2021 r. wyniósł 144.942,51 zł.

2020 – Wartość uzyskanego dofinansowania na realizację zadania – dotacja celowa w 2020 r. wyniosła 68.398,51 zł. Środki własne Gminy przeznaczone na ten cel w 2020 r. wyniosły 46.169,01 zł. Całkowity koszt zadania w 2020 r. wyniósł 114.567,52 zł.

  • marca 25 2022
  • Drukuj

WYPŁATA ŚWIADCZEŃ DLA OSÓB PRZYJMUJĄCYCH UCHODŻCÓW

Osoby, które zapewniły zakwaterowanie i wyżywienie ukraińskim uchodźcom, mogą już ubiegać się o świadczenie pieniężne. Jego wysokość wynosi 40 zł na osobę dziennie. Wniosek należy złożyć w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Terespolu, ul. Wojska Polskiego 47, 21-550 Terespol, tel. 83 375 37 48.

Świadczenie  pieniężne przysługuje  osobom fizycznym i innym podmiotom, które w swoich nieruchomościach zapewniły zakwaterowanie i wyżywienie dla uchodźców z Ukrainy, przebywających na terenie naszej gminy w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium tego państwa.

Świadczenie wstecz

Świadczenie przyznawane jest za okres faktycznego zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy – licząc od dnia przyjęcia do dnia złożenia wniosku – ale nie dłużej niż 60 dni. Jego wysokość to 40 zł na osobę – zarówno za dorosłą, jak i dziecko – dziennie.

Gdzie składać?

Wnioski o świadczenie pieniężne – jego wzór stanowi załącznik do Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16 marca 2022 r. (Dz.U. z dnia 16 marca 2022 r. poz. 608) – można składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Terespolu, ul. Wojska Polskiego 47, 21-550 Terespol, tel. 83 375 37 48.

Wniosek o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przybywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium Ukrainy

  • marca 18 2022
  • Drukuj

POMOC DLA UKRAINY

POMOC DLA UKRAINYDziękujemy mieszkańcom gminy Terespol, którzy zapewniają miejsca pobytu w swoich domach dla osób uciekających z Ukrainy przed konfliktem zbrojnym.

Zachęcamy do zgłaszania faktu udzielenia takiego wsparcia do  Urzędu Gminy Terespol (Sekretarz Gminy Terespol: Danuta Wowczeniuk e-mail:dwowczeniuk@gminaterespol.pl tel. 83 411 20 11) lub Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej(Kierownik Aneta Miszczuk e-mail:amiszczuk@gminaterespol.pl tel.83 375 37 48), celem wspólnego wypracowania niezbędnych form pomocy lub udzielenia innych dodatkowych informacji.

  • lutego 28 2022
  • Drukuj

DODATEK OSŁONOWY

Wójt Gminy Terespol informuje,  że od 10 stycznia 2022 r. mieszkańcy  mogą składać wnioski o dodatek osłonowy w formie papierowej w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Terespolu ul. Wojska Polskiego 47 oraz w formie elektronicznej (wniosek opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelniony z wykorzystaniem profilu zaufanego).

W przypadku wniosków złożonych do 31 stycznia 2022 r. wypłata dodatków zostanie realizowana w 2 równych ratach, tj. do 31 marca i do 2 grudnia. Pozostali, którzy złożą wniosek w terminie od 1 lutego 2022 r. do 31 października 2022 r., otrzymają dodatek osłonowy jednorazowo.

Wypłata dodatku zostanie zrealizowana do 2 grudnia 2022 r. Wnioski złożone po dniu 31 października 2022 r. pozostawia się bez rozpatrzenia.

Od 4 stycznia 2022 r. będzie czynna specjalna infolinia dotycząca dodatku osłonowego. Pod numerem +48 22 369 14 44 dzwoniący otrzymają profesjonalną pomoc w dni robocze – od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.

Kryterium dochodowe
Zgodnie z przepisami dodatek osłonowy przysługuje osobie w gospodarstwie domowym jednoosobowym, w którym wysokość dochodów nie przekracza 2100 zł*, oraz osobie w gospodarstwie wieloosobowym, w którym wysokość dochodu nie przekracza 1500 zł* na osobę.

W przypadku dodatku osłonowego obowiązywać będzie tzw. zasada złotówka za złotówkę. Oznacza to, że dodatek ten będzie przyznawany nawet po przekroczeniu kryterium dochodowego, a kwota dodatku będzie pomniejszana o kwotę tego przekroczenia. Minimalna kwota wypłacanych dodatków osłonowych będzie wynosić 20 zł.

*dochód w rozumieniu art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz.U. z 2020 r. poz. 111 z późn. zm.).

Pamiętaj: ustawa o dodatku osłonowym stanowi, że jedna osoba może wchodzić w skład tylko jednego gospodarstwa domowego. W przypadku gdy wniosek o wypłatę dodatku osłonowego dla gospodarstwa domowego wieloosobowego złożyła więcej niż jedna osoba, dodatek przyznawany jest wnioskodawcy, który złożył taki wniosek jako pierwszy.

Wysokości dodatku osłonowego w skali roku:
– 400 zł dla gospodarstw domowych jednoosobowych,
– 600 zł dla gospodarstw domowych 2-3 osobowych,
– 850 zł dla gospodarstw domowych 4-5 osobowych,
– 1150 zł dla gospodarstw domowych 6 osobowych.

Podwyższona wysokość dodatku osłonowego w skali roku (przysługuje tylko pod warunkiem zgłoszenia źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków):
– 500 zł dla gospodarstw domowych jednoosobowych,
– 750 zł dla gospodarstw domowych, 2-3 osobowych,
– 1062,50 zł dla gospodarstw domowych 4-5 osobowych,
– 1437,50 zł dla gospodarstw domowych 6 osobowych.

UWAGA podwyższenie kwoty dofinansowania jest uzależnione od źródła ogrzewania – wyższa kwota dodatku przysługuje w przypadku gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane węglem lub paliwami węglopochodnymi, wpisane do centralnej ewidencji emisyjności budynków, o której mowa w art. 27a ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków (Dz.U. z 2021 r. poz. 554 z późn. zm.).

Informacja o przyznaniu świadczenia.
Przyznanie dodatku osłonowego nie wymaga wydania decyzji. Informacja o przyznaniu dodatku osłonowego będzie przekazywana na wskazany przez wnioskodawcę adres poczty elektronicznej . Odmowa przyznania dodatku osłonowego, uchylenie lub zmiana prawa do tego dodatku oraz rozstrzygnięcie w sprawie nienależnie pobranego dodatku osłonowego wymagają wydania decyzji.

DODATEK OSŁONOWY

  • stycznia 11 2022
  • Drukuj

ŚWIĄTECZNA PACZKA W GMINIE TERESPOL

ŚWIĄTECZNA PACZKA W GMINIE TERESPOL

  • grudnia 01 2021
  • Drukuj

Szanowni Mieszkańcy Gminy Terespol!!!

Logo NSP2021

Przed nami ostatni miesiąc Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań.
Do tej pory spisało się (lub zostało spisanych) około 78 % mieszkańców Gminy Terespol.

Apelujemy do mieszkańców którzy jeszcze się nie spisali - nie odkładajcie spisu na ostatnią chwilę! Zostało mało czasu, nie czekajcie do 30 września 2021, spiszcie się już dziś! Udział w spisie jest obowiązkowy!

Odmowa udziału w spisie powszechnym grozi karą grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej.
Nie obawiajcie się o swoje dane. Są bezpieczne, ponieważ chroni je tajemnica statystyczna.

JAK SIĘ SPISAĆ?
Obowiązkową metodą jest samospis internetowy. Wejdź na stronę GUS spis.gov.pl i wypełnij formularz spisowy.
Jeżeli nie możesz tego zrobić we własnym zakresie, odwiedź najbliższy urząd gminy.
W przypadku osób mieszkających na terenie Gminy Terespol jest to Urząd Gminy Terespol. Na czas trwania spisu urząd gminy przygotował specjalne stanowisko, gdzie wykonasz samospis.

Nie możesz wykonać samospisu internetowego?
Zadzwoń na infolinię: 22 279 99 99 i spisz się przez telefon.

Jeśli nie spiszesz się przez internet ani przez telefon, skontaktuje się z Tobą rachmistrz telefonicznie bądź bezpośrednio. Jeśli rachmistrz zadzwoni lub przyjdzie do domu, zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań (art. 17a ust. 1-3) nie można odmówić mu przekazania danych.
Przypominamy, że rachmistrz aby przeprowadzić spis, dzwoni z wyłącznie z niżej podanych numerów:.
22 828 88 88
22 279 99 99

 

 

Gminne Biuro Spisowe
w Kobylanach

  • sierpnia 30 2021
  • Drukuj
286,088 unikalne wizyty